KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13363023

nr 1336 3023

Roberto Matta

(1911-2002), Frankrike

Blandteknik, Signerad, daterad 1966, komposition. Motivet: 50x65cm

Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

Utrop:

13.000 kr

Såld:

12.000 kr

måndag 29 juni 2020
kl 19:04:57

29/6 18:59:57 1      Vinnande bud
29/6 19:03:45 1      justering av budtak

  • Klassiska
  • 29 jun

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Roberto Matta

Läs mer om Roberto Matta